Na svoje si prídu najmä študenti teórie digitálnych hier.
Tento rok sa Francúzsky inštitút na Slovensku po prvý raz zúčastní na festivale Digitálny November (z francúzskeho jazyka Novembre Numérique) – mesiac digitálnej kultúry, ktorý organizuje Francúzsky inštitút v Paríži v spolupráci s francúzskou kultúrnou sieťou v zahraničí.
Cieľom Digitálneho Novembra je vyzdvihnúť digitálnu kultúru v celej svojej rozmanitosti. Videohry, digitálne umenie, audiovizuálne predstavenia, online kultúrna ponuka, inovatívne vzdelávacie nástroje budú prezentované v rôznych formátoch. Tešiť sa môžete na workshopy, výstavy, konferencie či prezentácie videohier.
V rámci programu určeného širokej i odbornej verejnosti sa zamyslíme nad formami, využitím a výzvami spojenými s digitálnymi technológiami. Objavíme aj bohatstvo digitálnej tvorby, ktorá vznikla na Slovensku alebo vo Francúzsku za účelom slúžiť verejnosti a inováciám.
Program Digitálneho Novembra 2021
- 3. – 30. novembra 2021: Výstava Fázy a koncepty v Galérii Francúzskeho inštitútu, ktorá predstaví výtvarné návrhy v súčasných slovenských digitálnych hrách a prezentácia videohier zo Summer Game Dev
- 10. novembra 2021: Workshop pre deti s ozobotmi (pre školy)
- 25. – 27. novembra 2021: Slovak Game Days (online/prezenčne v kultúrnom centre Kasárne Kulturpark v Košiciach) za účasti štyroch francúzskych kreatívnych štúdií (Focus Entertainment, NACON, The Sandbox, DontNod)
- 26. novembra 2021: Prednáška na tému digitálneho humanizmu s Brunom Cohenom a Samuelom Nowakowskim, autormi knihy Zajtrajšok je inde? – Mestská odysea o digitálnej tranzícii (Demain est-il ailleurs ? – Odyssée urbaine autour de la transition numérique)
Organizátori a partneri
Digitálny November na Slovensku prináša Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Francúzskym veľvyslanectvom na Slovensku, Aj Ty v IT, Slovak Game Developers Association, Game Days, Slovenským centrom dizajnu, Fakultou informatiky a informačných technológií STU, Filmovou a televíznou fakultou VŠMU a Ateliérom vizuálnych efektov FTF VŠMU v Bratislave.
Zdroj titulnej foto: Kristián Pribila